Becsült olvasási idő: 1 perc
Szeretne jutalom kreditpontot kapni?

Jutalompontot kap az az egészségügyi dolgozó, aki rendszeresen ellenőrzi a működési nyilvántartásban szereplő adatait – derül ki egy kedden megjelent miniszteri rendeletből.

A keddi közlönyben megjelent 69/2013. (XI. 19.) EMMI rendelete több az egészségügyi képzésekkel kapcsolatos jogszabályt módosít, így különösen érinti az egyes szakvizsgák és licencek megszerzésének előfeltételeit és követelményeit.

Mint néhány napja írtuk az EEKH adatfrissítési kampányba kezdett abból az alkalomból, hogy most már mindenki elektronikusan is ellenőrizheti a működési nyilvántartásban szereplő adatait. Arra is felhívták a figyelmet, hogy az adatai változását mindenki köteles 30 napon belül bejelenteni. Ehhez kapcsolódik a mostani módosító csomagnak az a része, miszerint aki 2014. március 15-éig aktualizálja adatait, az elméleti továbbképzési pontokat kap érte. A későbbiekben pedig ha évente legalább egy alkalommal visszajelzi a működési nyilvántartási adatai helyességét, vagy aktualizálja azokat az elektronikus felületen, ugyancsak kap majd jutalmat.

Kvízek
Kiemelt rovataink