Már a betegek is bejelenthetik a gyógyszerek mellékhatásait

Már a betegek is bejelenthetik a gyógyszerek mellékhatásait

Hatályba lépett az az új farmakovigilancia-szabályozás, amely 1995 óta a legátfogóbb jogi reform az Európai Unióban a gyógyszeripari szektor vonatkozásában. Az új regulá­ciónak megfelelően 2012. július 2-ától minden tagállamban egységesen keze­lik az úgynevezett betegbejelentéseket.