Három év alatt 117 gyógyszertár zárt be

Három év alatt 117 gyógyszertár zárt be

Hankó Zoltán, Mikola Bálint és Zlinszky János – mindhárman más-más szemszögből elemezték a patikapiac hétköznapi problémáit. Abban egyetértettek, hogy januárra a gyógyszertárak teljesítik a jogszabályban előírt, az OEP szerződés alapfeltételét jelentő patikai tulajdonosi program első lépcsőjét. A következő rizikós időszak 2016 lesz, a kérdés az, miként lehet növelni a patikák működtetéséhez szükséges bevételeket. Problémák, megoldási javaslatok nélkül. 

Lehet egy kérdéssel több? – fórum a patikai tulajdonprogramról

Lehet egy kérdéssel több? – fórum a patikai tulajdonprogramról

Az állami szerepvállalás mértéke, a tulajdonszerzés módja, a hitellehetőségek és a generációváltás esélye – ezek voltak a fókusztémák a fővárosi és a Pest megyei gyógyszerészek számára szervezett szerda esti rendezvényen.

Mai fórum a patikai tulajdonrendezésről

Mai fórum a patikai tulajdonrendezésről

Ön mindent tud a tulajdonosi programról? Ismeri a lehetőségeit?  A gyógyszertár legyen a gyógyszerészeké! MIlyen áron? Hogyan? Ne hagyja ki!  

Hitelprogram: be kell tolni a családi ezüstöt

Hitelprogram: be kell tolni a családi ezüstöt

A kormány állítólag keddi ülésén adja végső áldását a patikusi tulajdonszerzést támogató pénzügyi konstrukciókra, a hitelnyújtóknak azonban van még mit tanulniuk a gyógyszer-kiskereskedelem világáról.  

 Mi tudható a Patika Hitel -és Tőkeprogramról?

Mi tudható a Patika Hitel -és Tőkeprogramról?

Hamarosan 500 gyógyszertár kerül lépéskényszerbe, ugyanis esetükben 25 százaléknál alacsonyabb a patikát működtető cégben a gyógyszerészek tulajdonrésze.