Egyszerűnek hitt életmódváltással is veszélybe sodorhatjuk az egészségünket
Tévhit, hogy vérvételre csak valamilyen panasz esetén lehet szükség, egy egészséges embernek is évente legalább egyszer ajánlott laborvizsgálatot végeztetni. Ezen az állásponton van dr. Baló Tímea, az RMC Clinics diabetológus, endokrinológus, belgyógyász orvosa is, aki különösen 40 éves kor felett, valamint az életmódváltás és a fogyókúra megkezdése előtt javasolja az orvosi konzultációval egybekötött vérvizsgálatot, illetve akkor is, ha tavasszal fáradtabbnak érezzük magunkat.
Labordiagnosztikával előre jelezhető a rák kiújulása?
A kutatások, melyek arra irányulnak, hogy a vérből is ki tudják mutatni a keringő ráksejteket és azok genetikai örökítőanyagát, egyre bíztatóbbak. A témáról a Rákgyógyítás Magazin írt.
Nem baj, ha jóllakottan megyünk vérvételre!
Milyen mértékben képes a koleszterin- és trigliceridszintet befolyásolni az, ha valaki jóllakottan nyújtja a karját tűszúrásra? – tette fel a kérdést több kutató az elmúlt években. Megszületett a szakmai állásfoglalás: nem szükséges éhezni a vérvétel előtt.
